O nas

Spółka Schavemaker Invest

Schavemaker Invest to spółka wchodzącą w skład Grupy Schavemaker założonej w 1967 roku w Holandii. Schavemaker Invest działa na polskim rynku od 2004 roku a od 2007 roku jest właścicielem i operatorem Terminalu w Kątach Wrocławskich. Grupa Schavemaker posiada ponad 200 własnych pojazdów ciężarowych, 2 terminale kontenerowe oraz blisko 60.000 m2 powierzchni magazynowych na terenie Holandii i Polski. Aby poznać historię Grupy oraz zakres oferowanych usług zapraszamy na stronę: www.schavemaker.com

Terminal kontenerowy w Katach Wrocławskich (okolice Wrocławia) to terminal drogowo-kolejowy zlokalizowany w transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-T). Terminal stanowi element Korytarza Bałtyk-Adriatyk, biegnącego przez sześć państw Unii Europejskiej – Polskę, Republikę Czeską, Słowację, Austrię, Włochy i Słowenię. Korytarz ten łączy porty bałtyckie w Gdyni, Gdańsku, Szczecinie i Świnoujściu z portami adriatyckimi w Trieście, Wenecji, Rawennie i Koprze.

Aktualnie w pobliżu terminalu kontenerowego w Kątach Wrocławskich funkcjonują cztery specjalne strefy ekonomiczne:

Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości;
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna;
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”;
Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna "EURO-PARK WISŁOSAN".

 

JESTEŚMY NAJLEPSI

Mamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu terminali śródlądowych, oferujemy doskonałe położenie terminala i bardzo szeroki zakres usług. Jesteśmy podmiotem całkowicie niezależnym od przewoźników kolejowych. Nie boimy się nowych wyzwań.

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami!