NEUGIKEITEN

Montaż drugiej suwnicy RTG

Na terminalu Schavemaker Invest w Kątach Wrocławskich trwają prace nad montażem nowej suwnicy typu RTG. Urządzenie zostało dostarczone przez firmę CARGOTEC na mocy umowy podpisanej w marcu 2021. Będzie to już druga bramowa i w pełni elektryczna suwnica służąca do przeładunku kontenerów o wadze do 45 ton. 

Commissioning of a new RTG crane

The installation of a second rubber tired gantry crane (RTG) has been completed at the Schavemaker Invest terminal. The aim of the investment is to increase the handling capacity and improve the functionality of the intermodal terminal in Kąty Wrocławskie.

Porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół w Żarowie

Zarząd terminala kontenerowego Schavemaker Invest w Kątach Wrocławskich zawarł porozumienie o współpracy z dyrekcją Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego z Żarowie. Porozumienie podpisali Dyrektor Terminala, Przemysław Zemla oraz Dyrektor Zespołu Szkół, Pani Dorota Jasztal.

Bezpośrednie połączenie kolejowe Kąty Wrocławskie - Moerdijk

Od 30 kwietnia 2019 r. Firma Schavemaker Logistics & Transport uruchomiła bezpośrednie połączenie intermodalne (wahadłowe) między Katy Wrocławskie w Polsce a portem Moerdijk w Holandii.

Otwarcie nowego centrum logistycznego w Kątach Wrocławskich

14.06.2019 firma Schavemaker otworzyła nowoczesne centrum logistyczne w Kątach Wrocławskich. Otwarcie nowego obiektu zbiegło się z jubileuszem 15-lecia działalności firmy w Polsce.

Nowe Połączenie kolejowe Wrocław – Chiny i Korea Południowa

20 stycznia ruszyło przygotowane przez firmę Pantos Logistics pierwsze połączenie kolejowe z terminala firmy Schavemaker Invest w Kątach Wrocławskich z województwa dolnośąskiego do Chin i dalej do Korei Południowej.

Rozbudowa intermodalnego Terminalu Kontenerowego w Kątach Wrocławskich

W ramach realizowanego przez Spółkę Schevemaker Invest projekt pn. „Rozbudowa intermodalnego Terminalu Kontenerowego w Kątach Wrocławskich” zakupione zostały dotychczas dwa urządzenia (manipulatory) do przeładunku kontenerów.

Budowa nowej hali magazynowej

W chwili obecnej na terminalu kontenerowym w Kątach Wrocławskich realizowana jest inwestycja dotycząca budowy hali magazynowej oraz wiaty z zadaszeniem nad torami.

Terminal Kolejowy Schavemaker w Kątach Wrocławskich zwiększa swoje możliwości przeładunkowe.

W dniu 17.11.2020 na Terminal Kontenerowy Schavemaker w Kątach Wrocławskich został dostarczony fabrycznie nowy manipulator kontenerowy renomowanej szwedzkiej marki KALMAR, model DRG 450-75C5XS.

Zakończenie budowy hali magazynowej

W lipcu 2020 na terminalu kontenerowym zakończono budowę nowej zamkniętej hali magazynowej przy torze bocznicowym. Hala umożliwia bezpieczne składowanie i przeładunek towarów szczególnie wrażliwych na niekorzystne warunki atmosferyczne dzięki wiacie zaprojektowanej bezpośrednio przy hali i całkowicie zadaszającej przyległy tor. 

ROZSTRZYGNIĘCIE PRZETARGU NA DOSTAWĘ NOWEJ SUWNICY

W marcu 2021 firma Schavemaker Invest wyłoniła w drodze przetargu dostawcę kolejnej suwnicy RTG o udźwigu 45t na terminal kontenerowy w Kątach Wrocławskich, a w dniu 30.03.2021 podpisano między stronami umowę określającą warunki zakupu i dostawy. 

SCHAVEMAKER INVEST BUDUJE KOLEJNY DEPOT KONTENEROWY

Firma Schavemaker Invest wybrała w drodze przetargu wykonawcę do realizacji inwestycji dotyczącej budowy placu magazynowego dla pustych kontenerów morskich. Na mocy umowy podpisanej 14.05.2021 głównym wykonawcą robót budowlanych będzie firma BERGER BAU. 

PWR Race Car

W dniach 26-27.06.21 na terminalu Schavemaker Invest w Kątach Wrocławskich przeprowadzono testy bolidu wyścigowego zaprojektowanego przez studentów Politechniki Wrocławskiej.

Terminal Schavemaker Invest rozwija transport kontenerów chłodniczych

W lipcu 2021 terminal kontenerowy w Kątach Wrocławskich wyposażył w specjalistyczne agregaty prądotwórcze pierwsze 3 naczepy podkontenerowe. Urządzenia te służyć będą do ciągłego i bezobsługowego zasilania prądem chłodniczych kontenerów morskich podczas krótko- i długodystansowych transportów drogowych. 

Schavemaker inwestuje w rozwój floty transportowej

W 2021 r. polskie spółki Schavemaker podpisały umowy na dostawę nowych naczep podkontenerowych. Do floty transportowej firmy dołączy 14 fabrycznie nowych naczep typu „gooseneck” marki FLIEGL oraz 18 naczep holenderskiego producenta D-TEC wyprodukowanych w wariantach Portmaster oraz Flexitrailer.