LISTA AKTUALNOŚCI

Montaż drugiej suwnicy RTG

Na terminalu Schavemaker Invest w Kątach Wrocławskich trwają prace nad montażem nowej suwnicy typu RTG. Urządzenie zostało dostarczone przez firmę CARGOTEC na mocy umowy podpisanej w marcu 2021. Będzie to już druga bramowa i w pełni elektryczna suwnica służąca do przeładunku kontenerów o wadze do 45 ton. 

Uruchomienie nowej suwnicy RTG

Na terminalu Schavemaker Invest zakończono instalację drugiej, bramowej suwnicy typu RTG. Celem inwestycji jest zwiększenie zdolności przeładunkowych oraz poprawa funkcjonalności terminala intermodalnego w Kątach Wrocławskich.

Porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół w Żarowie

Zarząd terminala kontenerowego Schavemaker Invest w Kątach Wrocławskich zawarł porozumienie o współpracy z dyrekcją Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego z Żarowie. Porozumienie podpisali Dyrektor Terminala, Przemysław Zemla oraz Dyrektor Zespołu Szkół, Pani Dorota Jasztal.

Bezpośrednie połączenie kolejowe Kąty Wrocławskie - Moerdijk

Od 30 kwietnia 2019 r. Firma Schavemaker Logistics & Transport uruchomiła bezpośrednie połączenie intermodalne (wahadłowe) między Katy Wrocławskie w Polsce a portem Moerdijk w Holandii.

Otwarcie nowego centrum logistycznego w Kątach Wrocławskich

14.06.2019 firma Schavemaker otworzyła nowoczesne centrum logistyczne w Kątach Wrocławskich. Otwarcie nowego obiektu zbiegło się z jubileuszem 15-lecia działalności firmy w Polsce.

Nowe Połączenie kolejowe Wrocław – Chiny i Korea Południowa

20 stycznia ruszyło przygotowane przez firmę Pantos Logistics pierwsze połączenie kolejowe z terminala firmy Schavemaker Invest w Kątach Wrocławskich z województwa dolnośąskiego do Chin i dalej do Korei Południowej.

Rozbudowa intermodalnego Terminalu Kontenerowego w Kątach Wrocławskich

W ramach realizowanego przez Spółkę Schevemaker Invest projekt pn. „Rozbudowa intermodalnego Terminalu Kontenerowego w Kątach Wrocławskich” zakupione zostały dotychczas dwa urządzenia (manipulatory) do przeładunku kontenerów.

Budowa nowej hali magazynowej

W chwili obecnej na terminalu kontenerowym w Kątach Wrocławskich realizowana jest inwestycja dotycząca budowy hali magazynowej oraz wiaty z zadaszeniem nad torami.

Terminal Kolejowy Schavemaker w Kątach Wrocławskich zwiększa swoje możliwości przeładunkowe.

W dniu 17.11.2020 na Terminal Kontenerowy Schavemaker w Kątach Wrocławskich został dostarczony fabrycznie nowy manipulator kontenerowy renomowanej szwedzkiej marki KALMAR, model DRG 450-75C5XS.

Zakończenie budowy hali magazynowej

W lipcu 2020 na terminalu kontenerowym zakończono budowę nowej zamkniętej hali magazynowej przy torze bocznicowym. Hala umożliwia bezpieczne składowanie i przeładunek towarów szczególnie wrażliwych na niekorzystne warunki atmosferyczne dzięki wiacie zaprojektowanej bezpośrednio przy hali i całkowicie zadaszającej przyległy tor. 

ROZSTRZYGNIĘCIE PRZETARGU NA DOSTAWĘ NOWEJ SUWNICY

W marcu 2021 firma Schavemaker Invest wyłoniła w drodze przetargu dostawcę kolejnej suwnicy RTG o udźwigu 45t na terminal kontenerowy w Kątach Wrocławskich, a w dniu 30.03.2021 podpisano między stronami umowę określającą warunki zakupu i dostawy. 

SCHAVEMAKER INVEST BUDUJE KOLEJNY DEPOT KONTENEROWY

Firma Schavemaker Invest wybrała w drodze przetargu wykonawcę do realizacji inwestycji dotyczącej budowy placu magazynowego dla pustych kontenerów morskich. Na mocy umowy podpisanej 14.05.2021 głównym wykonawcą robót budowlanych będzie firma BERGER BAU. 

PWR Race Car

W dniach 26-27.06.21 na terminalu Schavemaker Invest w Kątach Wrocławskich przeprowadzono testy bolidu wyścigowego zaprojektowanego przez studentów Politechniki Wrocławskiej.

Terminal Schavemaker Invest rozwija transport kontenerów chłodniczych

W lipcu 2021 terminal kontenerowy w Kątach Wrocławskich wyposażył w specjalistyczne agregaty prądotwórcze pierwsze 3 naczepy podkontenerowe. Urządzenia te służyć będą do ciągłego i bezobsługowego zasilania prądem chłodniczych kontenerów morskich podczas krótko- i długodystansowych transportów drogowych. 

Schavemaker inwestuje w rozwój floty transportowej

W 2021 r. polskie spółki Schavemaker podpisały umowy na dostawę nowych naczep podkontenerowych. Do floty transportowej firmy dołączy 14 fabrycznie nowych naczep typu „gooseneck” marki FLIEGL oraz 18 naczep holenderskiego producenta D-TEC wyprodukowanych w wariantach Portmaster oraz Flexitrailer.